kapat ikonu

Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?

Özel sağlık sigortası hayatımıza pek çok kolaylık ve avantaj sağlıyor. İlk etapta ekstra masraf gibi görünse de herhangi bir hastalık durumunda daha iyi ve ucuza hizmet almak mümkün. Özel sağlık sigortasının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Özel sağlık sigortası poliçenizin kapsamını geniş tutarak olması muhtemel kazaların ve hastalıkların tedavisinde çok düşük ücretler ödeyebilirsiniz. Özel sağlık sigortası hizmetlerinden hem eşiniz hem de çocuklarınız kolayca faydalanabilir. Düşük ücret karşılığında konforlu ve rahat hizmet almak isteyen kişilerin özel sağlık sigortası yaptırmasında yarar var. Peki özel sağlık sigortası başka ne gibi ayrıcalıklar sunuyor? İşte merak edilen ayrıntılar..

Özel sağlık sigortası neden gerekli?

- Özel sağlık sigortası kapsamında, özel hastanelerden tahlil, laboratuvar, tetkik gibi işlemleriniz için devlet kurumlarına nazaran çok daha kısa sürede randevu alabilir ve muayene olabilirsiniz. Böylece oluşması muhtemel zaman kaybının da önüne geçebilirsiniz.

- Özel sağlık sigortanızı kullanarak, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında ücretsiz veya düşük ücretle hizmet alabilirsiniz.

- Özel sağlık kurumlarında, özel sağlık sigortanız sayesinde kolayca muayene olabilir ve tedavi, tahlil, tetkik gibi işlemleri hiç sıra beklemeden gerçekleştirebilirsiniz.

- Özel sağlık sigortası poliçenizin detayına göre hem ayakta hem de yatarak tedavi alabilirsiniz. Bu gibi hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız özel sağlık sigortası yaptırırken poliçenizin kapsamını geniş tutmalısınız.

- Çocukları için özel sağlık sigortası yaptıran bireyler bu prim tutarını vergiden düşebilir. Dolayısıyla bu kişiler maddi anlamda zarara uğramadan çocuğunun geleceğini güven altına alabilir.

- Yaptırmış olduğunuz özel sağlık sigortasından çocuklarınızın yanı sıra eşinizde faydalanabilir.

- Düşük ücret karşılığında almış olduğunuz poliçenizle birlikte, özel sağlık kuruluşlarında çok düşük ücretler ödeyerek konforlu ve rahat hizmet alabilirsiniz.

- Çocuk sahibi olmayı düşünenler, sigorta poliçesine doğum teminatı maddesi ekleterek, doğum öncesi ve sonrasında oluşması muhtemel yüksek tutardaki ücretleri minimum seviyeye indirebilir.

- Özel sağlık sigortası poliçeniz kapsamında sadece yurt içinde değil, yurt dışında da hastalık veya kaza geçirmeniz durumunda yüksek ücretler ödemeden kolayca tedavi olabilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol