kapat ikonu

Özel bir banka konut kredisi faizlerini düşürdü

Kamu bankalarından sonra Akbank da konut kredisini aşağı çekti. Peki bankanın indirim sonrası kredi yüzdesi kaç oldu?

  • Kredi
  • 27 Ağustos 2019 15:03
  • Son Güncelleme: 27 Ağustos 2019 15:09

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi sonrası özel bankalardan da hamle gelmeye başladı. Bu kapsamda Akbank, konut kredisi faiz oranını sınırsız bir şekilde yüzde 1.35'e çekti.

Kamu bankalarının başlattığı ve konut sektöründe hareketliliğe neden olan kredi faizlerindeki indirime Akbank da katıldı. Akbank, konut kredisinde kredi tutarında herhangi bir sınır olmaksızın yüzde 1,35’ten başlayan faiz oranları uygulamaya başladı. Akbank müşterileri talep ve tercihlerine göre uygun ödeme seçeneklerinden de faydalanabilecek.

Yabancıların Türkiye’ye hala güveni var

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, "Müşterilerimize hayallerindeki eve hemen sahip olmaları için, isteklerini ertelemeden, kira öder gibi kredi taksiti ödeme imkanı sunmamızın yanı sıra, 5 ile 10 yıl vade aralığındaki konut kredisi faiz oranımızı %1,35’e çektik" dedi.

İlişkili Haberler
Konut kredisi faizleri düştü, talep patlaması yaşandıKonut kredisi faizleri düştü, talep patlaması yaşandı Flaş haber! Kuveyt Türk de konut kredisinde faiz oranlarını düşürdüFlaş haber! Kuveyt Türk de konut kredisinde faiz oranlarını düşürdü
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol