kapat ikonu

Ovacık halkı elektriksiz kalmasın diye kar kış dinlemiyorlar

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde görevli elektrik arıza ekipleri, vatandaşın karanlıkta kalmaması için kar kış demeden 5 kilometre yürüyerek enerji nakil hatlarındaki arızaları gideriyor.

  • Gündem
  • 22 Aralık 2018 14:35
  • Son Güncelleme: 22 Aralık 2018 14:51
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde görevli elektrik arıza ekipleri, soğuğa, kara, kışa bakmadan vatandaş için canhıraş çabalıyor. Ovacık halkının elektrikten mahrum kalmaması için 5 kilometre yol tepen görevliler, enerji nakil hatlarındaki arızaları tespit ederek onarıyor.
 
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde görevlerini icra eden ekipler, soğuk, kar-kış dinemeden zorlu iklim koşullarında vatandaş için çalışıyor. Ovacık’ta hizmet veren Fırat Elektrik Dağıtım AŞ (FEDAŞ), bölgedeki enerji nakil hatlarında meydana gelen hasarlar ile elektrik arızalarına kentteki 6 kişilik ekibiyle müdahale ediyor.
 
Beyaz örtülü ilçenin sarp ve dağlık alanlarını hiçe sayarak fedakârca tüm zorluklara göğüs gerek ekip, vatandaş karanlıkta kalarak mağdur olmasın diye, gecesini gündüzüne katıyor, ailesinden kendisinden feragat edip, millet için canını hiçe sayıyor. Burada çalışan ekipler, bazen araçla bazen de yürüyerek arızalara müdahalede bulunuyor. Kar yağışı ve tipi demeden başarılı bir şekilde görevlerini yürütüyor
 
EKİPLER VATANDAŞIN KARANLIKTA KALMASINI ENGELLİYOR
 
Dağlık ve kırsal kesimde yol bulunmadığından dolayı yürüyen ekipler, binbir türlü zorlukları aşarak arızalı hatları gideriyor. Kent sakinlerinin mağdur olmaması adına soğuk hava ve karlı zemine karşın zaman zaman 5 kilometre yürüyerek elektrik nakil hatlarındaki arızaları onaran ekipler, vatandaşın karanlıkta kalması engelliyor.
 
37 yaşındaki FEDAŞ Ovacık İşletme Şefi Özdal Öztoprak, gazetecilere yaptığı açıklamada, zorlu arazi koşullarına aldırmadan görevden göreve koştuklarını söyledi.
 
YAĞIŞ NAKİL HATLARINA ZARAR VERİYOR
 
Ovacık İşletme Şefliği bünyesinde 6 kişilik ekiple elektrik arızalarına müdahale ettiklerini anlatan Öztoprak, kış şartlarının zorlu olması nedeniyle kentte yoğun elektrik arızalarının yaşandığını belirterek, yoğun kar yağışının enerji nakil hatlarına büyük zarar verdiğini ifade etti.
 
VATANDAŞ MAĞDUR OLMAMASI İÇİN BU ZORLUKLARA KATLANIYORUZ
 
Öztoprak, kışın kentin karanlıkta kalmaması adına Tunceli İl Müdürlüğü ve Hozat İşletme Şefliği ile birlikte çalışmalara hız verdiklerini dile getirerek, ilçedeki enerji nakil hatlarının dağlık alanlardan geçtiğini söyledi. Kışın arızaya ulaşmak için yer yer 5 kilometre yol kat ettiklerini anlatan Öztoprak, kar kalınlığının kimi zaman 2-3 metreye ulaştığı yerlerde yürüyerek enerji nakil hatlarına ulaştıklarını kaydederek, bu zorluklara vatandaşın mağdur olmaması için katladıklarını vurguladı.
 
Vatandaşların ve çocukların karanlıkta kalmaması için çabaladıklarına dikkati çeken Öztoprak, bu yüzden çalışmalarını zor koşullarda da sürdüreceklerini bildirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol