kapat ikonu

Outlet AVM'lere yeni düzenleme

Perakende sektöründeki ikincil düzenlemelere yönelik çalışmaların başladığını ifade eden Bakan Tüfenkçi yakın zamanda Outlet AVM olarak bilinen indirim mağazalarının hangi koşulları karşıladıkları taktirde bu şekilde isimlendirileceği ile ilgili

  • Sektörel
  • 06 Mayıs 2016 15:13
  • Son Güncelleme: 11 Mayıs 2016 00:37
Perakende sektöründeki ikincil düzenlemelere yönelik açıklamada bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi, yakın zamanda indirim mağazası olarak isimlendirilen 'Outlet AVM'ler ile ilgili düzenlemenin de yolda olduğu haberini verdi.
 
Perakende sektöründeki düzenlemelerin ilk ayağının tamamlandığını ifade eden Bülent Tüfenkçi ikinci tur düzenlemeleirdne yakın zamanda gerçekleştirileceğini açıkladı.
 
http://www.ekogundem.com'un haberinden edinilen bilgilere göre, perakende sektöründe yapılacak düzenlemeler kapsamına ‘Outlet AVM ’olarak bilinen indirim mağazaları da dahil edildi. Bir mağazanın hangi şartları yerine getirdiğinde outlet olarak kabul edilebileceğini belirleyecek bir düzenleme yapacaklarını da dile getiren Bakan Tüfenkçi, perkaende sektörünün ilke ve esaslarını düzenleyen yönetmelikleri hayata geçirmek için çalışmalara başlanmış olduğunu bildirdi.
 
Perakende sektörüyle ilgili ilk düzenlemelerin yapıldığını ve sektöre yönelik ikincil düzenlemelerle ilgili çalışmaların başladığını da ifade eden Tüfenkçi, outlet olarak bilinen indirimli satış mağazaları ile ilgili bir düzenlemenin de yolda olduğunu açıkladı. Tüfenkçi, ikincil düzenlemeler kapsamında AVM’lerin hangi nitelikleri taşıması halinde Outlet AVM olarak kabul edileceği ile ilgili yönetmeliğin de birkaç gün gibi kısa bir süre içinde Başbakanlığa sevkedileceğini bildirdi.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol