kapat ikonu

ÖTV indiriminin devam etmesi, tüketiciye verilen önemli destek

Renault Mais Genel Müdürü Çağdaş, 31 Mart 2019'a kadar uzatılan ÖTV indiriminin sürmesini, sektör olarak büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

  • Otomobil
  • 02 Ocak 2019 23:08
  • Son Güncelleme: 02 Ocak 2019 23:16
Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamaları ile 31 Mart 2019'a kadar uzatılan ÖTV indiriminin sürmesini sektör olarak büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, indirimin devam etmesinin, sektör oyuncularına olduğu gibi tüketiciye destek vereceğini vurguladı.
 
İNDİRİM İLE DEVLETİN VERGİ KAYBI ÖNLENDİ
 
Çağdaş, indirimin sürmesinin sektör oyuncularına olduğu gibi tüketiciye de destek vereceğini yineleyerek, hükûmete teşekkür etti. Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden otomotivde, kasım-aralık aylarında, tam zamanında yapılan KDV ve ÖTV indirimi ile sektörün çarklarının dönmeye devam ettiğini öne süren Çağdaş, bu iki ayda sağlanan destek ile gerçekleşen ek satışlar ile birlikte devletin vergi kaybının da önlendiğini savundu.
 
ENFLASYONA 2019’DA DA KATKI SUNULACAK
 
Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında 2019 yılında da katkılarını sürdüreceklerini belirten Çağdaş, en uygun fiyatlar ile müşterilere otomobil sahibi olma imkânı sunmaya devam edeceklerine işaret ederek, güçlü ekonomi ve güçlü bir Türkiye için, sektörün öncü şirketlerinden biri Renault Mais’in Türkiye yararına her şeyi yapacağını vurguladı. Çağdaş, hükûmetin ekonomik istikrar ve güven ortamına yönelik aldığı her karara destek vermekten gurur duyacaklarını ifade etti.
 
ÖTV VE KDV DÜZENLEMESİ SEKTÖRE KATKIYI SÜRDÜRECEK
 
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, ÖTV ve KDV düzenlemesinin 2019 yılının ilk 3 ayında da devam edecek olmasının sektöre olan olumlu katkıyı devam ettireceğini anımsatarak, kasım ayının başında yürürlüğe konulan ÖTV indirimi ve KDV düzenlemesinin sektöre olumlu katkılar yaptığını belirtti.
 
KARAR, SEKTÖR VE ALICILARI MEMNUN ETTİ
 
Bozkurt, zor bir dönemden geçerken böyle bir uygulamanın devreye alınmasının sektör ile otomobil ve ticari araç satın almayı düşünenleri oldukça memnun ettiğini ileri sürerek, ÖTV ve KDV düzenlemesinin 2019 yılının ilk 3 ayında da devam edecek olmasının, sektöre olan olumlu katkıyı devam ettireceğini yineledi.
 
İNDİRİMLERİN DEVAM ETTİRİLMESİ SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ BİR GELİŞME
 
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu ise KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılmasına ilişkin bu düzenlemenin devam ettirilmesinin, Türkiye ekonomisinde lokomotif sektörlerden olan otomotiv ekosisteminin korunarak geliştirilmesi, küresel otomotiv arenasında sektörün rekabet gücünün devamlılığı ve desteklenmesi için çok önemli bir gelişme olduğunu açıkladı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol