kapat ikonu

Otomotiv Devinden Kötü Haber Geldi! İşten Çıkartacaklar

Fiat'ın Kanada'da bulunan fabrikasında vardiya sistemlerinden birisinin iptal edilmesinin ardından bin 500 kişinin işten çıkarılmasına karar verildi.

Dünyada otomotiv devi olarak ifade edilen Fiat Chrysler son zamanlarda yeni bir düzenleme içerisinde olduğunu ve çalışma sisteminde birtakım farklılıklar gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bunun ardından beklenen hamle geldi. Kanada'da bulunan minivan fabrikasında bir vardiyanın fazla olduğuna karar verdi. Bir vardiyanın iptal edilmesiyle birlikte açıkta kalan kişilerin işten çıkarılmasına karar verildi. Bu süreçte yeni bir açıklama geldi ve korkulan oldu. Vardiyanın iptal edilmesinin ardından toplam bin 500 kişinin işten çıkartılacağı öğrenildi.
 
Şirketin Kanada'nın Ortaria eyaletinde bulunan minivan fabrikasında gerçekleştirileceği öğrenildi. Yapılan üretimlerin yeterli geldiği ve bu sebepten dolayı bir vardiyanın iptal edileceği ifade edildi. Çalışan sayısının karışıklık olmaması adına bin 500 kişi kadar azaltılmasına karar verildi. İşten çıkarmaların gerçekleştirilmesi için net bir süre verildi. Şartları uygun olan kişilerin emeklilik paketleri ile mağdur edilmeleri engellenecek. Ancak geride kalan kişilerin işten çıkarılma süreçleri ise 30 Eylül tarihinde başlayacak
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol