kapat ikonu

Otomotiv Devi 2021 Yılında Türkiye'den Çekilecek

Otomotiv sektörünün devlerinden birisi olan Honda 2021 yılında Türkiye'deki üretimlerini sonlandıracağını resmen açıkladı.

Otomotiv sektörü içerisinde önemli bir yere sahip olan Honda 2021 yılında Türkiye'deki üretimlerini sonlandıracağına dair otomotiv sektörünü önemli ölçüde etkileyecek ciddi bir açıklama yaptı. Honda Civic Sedan modelinin 2021 yılında tamamlanmasının ardından Türkiye'den çekilme kararının olduğu ifade edildi. Açıklama şirket tarafından yazılı bir şekilde gerçekleştirildi. Türkiye fabrikasından belirlenen sürenin tamamlanmasının ardından yeni üretimler gerçekleşmeyecek.
 
Operasyonların Etkilenmeyeceği Açıklandı
 
Küresel otomotiv sektörü içerisinde yaşanan çeşitli gelişmeler göz önünde bulundurulduğu için uygun üretim kapasitesinin sağlanması gerektiği ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde yeni bir karar alındığı öğrenildi. Türkiye ayağında üretimlerin şirket tarafından 22 yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği ifade edildi. Tüketicilerin şirkete duyduğu güven yeniden gözler önüne serildi. Ancak sadece 2021 yılında üretimlerin sonlanması planlanıyor. Honda şirket olarak ürünleriyle birlikte tamamen Türkiye pazarından çekilmeyeceği otomobil operasyonlarının ve dağıtımlarının hız kesmeden aynı seviyede devam edeceği belirtildi.
 
Akıllarda Honda motosiklet operasyonlarının nasıl etkileneceği merak konusu haline geldi. Ancak bu süreç içerisinde şirket motosiklet operasyonlarının herhangi bir şekilde etkilenmeyeceği belirtildi.
 
Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura ise hızla değişen piyasa değerlerine dikkat çekti. Bu değişiklikler çerçevesinde yeni teknolojik gelişmelere öncülük etmenin sürecin devam etmesi açısından son derece önemli olduğunu belirtti. Bununla birlikte yapılan çalışmaların akıllıca bir çalışma olduğu belirtildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol