kapat ikonu

Otogaz, motorin ve gazyağı fiyatlarına indirim yapıldı

Son dönemlerde artan motorin fiyatlarına indirim geldi. Buna göre otogaza 8 kuruş, gazyağı ve motorine 7 kuruş indirim yapıldı.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) yaptığı açıklama doğrultusunda, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere otogaza 8 kuruş, gazyağı ve motorine 7 kuruş indirim yapıldı. Yapılan indirim sonrasında motorinin litre fiyatı İstanbul’da 4,64 liradan 4,57 liraya düşerken, Ankara’da 4,69 liradan 4,62 liraya, İzmir’de ise 4,67 liradan 4,60 liraya gerileyecek.

Otogaz litre fiyatı ise ortalama İstanbul ve İzmir’de 3,07 liraya, Ankara’da 3,11 lira seviyelerine düşecek. Son zamanlarda artan gazyağı fiyatları ise 4 liradan 3,93 liraya inecek.

Dağıtım firmalarının belirlemiş olduğu bu fiyatlar, rekabet nedeniyle büyük ve küçük şehirlerde farklılık göstermektedir. Türk Lirasının sürekli değer kaybetmesinin ardından benzin, motorin ve otogaz fiyatları ciddi anlamda yükselişe geçmişti. Ancak gerek Merkez Bankası’nın dolara müdahale etmesi gerekse de alınan önlemler sayesinde doların ateşi bir nebze olsun düştü. Önümüzdeki günlerde benzin, motorin, gazyağı ve otogaz fiyatlarının daha da düşmesi bekleniyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol