kapat ikonu

Otogarlarda güvenlik sistemi değişiyor

Yapılan değerlendirmeler sonrasında karayolu ulaşımında bazı güvenlik açıklarının olduğu tespit edilmişti. Bunun üzerine çalışmalar başlatıldı.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında karayolu ulaşımında bazı güvenlik açıklarının olduğu tespit edilmişti. Bunun üzerine çalışmalar başlatıldı.
 
Karayolu ulaşımı ülkemizde en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden birisi olarak ifade ediliyor. Ancak terör olaylarının artması bu konuda da çeşitli önlemlerin alınmasını zorunlu hale getirdi. Otogarlarda güvenlik sistemlerinin gerektiği gibi çalışmadığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde güvenlik sistemlerinin gerektiği şekilde tamamlanmasına ve bu konuda yeni bir dönemin başlatılmasına karar verildi.
 
Karayolu ulaşımı sağlayan taşımacılık şirketlerine bu konuda büyük görevler düşüyor. Şirketlerin yolculara bilet kesimi yaptıkları sırada sadece isim ve soyisim doğrultusunda değil kimlik bilgileri ile işlem yapmaları zorunlu hale gelecek. Kurallara uyulmaması halinde hem vatandaşlar hem de firmalar bu durumdan gerekli cezaları alacaklar. Yoldan binen vatandaşların biletsiz seyahat etmeleri engellenecek. Bu süreçte bilet kesimi zorunlu hale gelecek.
 
Otogarlarda gerekli güvenlik sistemlerinin olmadığı tespit edilmişti. Bunun üzerine çalışmalar gerçekleştirilecek ve otogarların giriş ve çıkış noktalarına havayollarına olduğu gibi gerekli denetim cihazlarının konulmasına karar verildi. Bu sayede terörle ilgili suçlarda gözlemler daha hızlı bir şekilde yapılacak ve güvenlik sağlanacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol