kapat ikonu

Otel Fiyatları Artınca Kiralık Evler İlgi Gördü!

Yaz tatilinde otel fiyatları şimdiden el yakmaya başladı. Bunun üzerine vatandaşlar tercihlerini değiştirerek kiralık evlere yöneldiler.

Yaz sezonunun açılmasına az bir zaman kalmışken pek çok kişi tatil planları yapmaya başladı. Bu süreç içerisinde tatil planları yapan kişiler otel fiyatlarının el yakmasından son derece şikayetçi oldular. Bu süreçte otel fiyatlarının cep yakmasından şikayetçi olan vatandaşlar farklı alternatifler aramaya başladılar. Genellikle kiralık evlere yöneldikleri belirlendi. Daha ucuz olduğu gerekçesiyle şimdiden kiralık evlerde yer kalmadığı öğrenildi.
 
Günlük kiralık evlerin fiyatları incelemeye alındığı zaman günlük 200 liradan başlayan fiyatların olduğu, denize olan mesafesinin yakın olduğu, konumu ve büyüklüğü ile kalabalık ailelerin de son derece rahat ettikleri ifade edildi. Çeşitli ilave seçeneklerin ardından yazlık fiyatları 8 bin liraya kadar çıkıyor. Her türlü cebe hitap etmesi dikkat çekiyor.
 
Oteller Daha Az Tercih Ediliyor
 
Son yıllarda otel tatilleri yerine daha ekonomik olduğu gerekçesiyle günlük kiralık evler almaya başladı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde Marmara ve Ege Bölgesi'nde bulunan yazlıkların Haziran başı ve Eylül sonuna kadar dolu olduğu belirtildi.
 
5 milyon yerli turistin bu yıl yazlıklarda tercihlere bağlı olarak tatil yapacağı öğrenildi. Artık aile yapısının da değişmeye başlaması tatil sürelerini de değiştiriyor. Yazlıklarda tatil yapan vatandaşlar alışverişlerini çevre esnaflardan aldıkları için esnafa ve ekonomiye de ciddi anlamda katkı sağladıkları belirlendi. Yazlık sayısı giderek artmaya başladı. Yazlık taleplerinin bu yıl rekor seviyede beklenmesinden sonra yapılan yatırımlarında 5 6 yılda kendisini karşıladığı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol