kapat ikonu

ÖSYM'nin Görev Yapısı Yeniden Belirlendi

ÖSYM Başkanlığı üzerinde yapılan değerlendirmeler sonrasında teşkilat ve görev yapısının yeniden belirlendiği açıklandı.

ÖSYM Başkanlığı üzerinde yapılan değerlendirmeler sonrasında teşkilat ve görev yapısının yeniden belirlendiği açıklandı.
 
Bir süredir yapılan çalışmaların ardından ÖSYM Başkanlığının teşkilat yapısı yeniden belirlendi. Bu süreç içerisinde alınan kararlar Resmi Gazete üzerinden yayınlanmış oldu. Yeni alınan kararlar çerçevesinde farklı soruların belirlenmesi şartı ile adaylara eşit sonuçlar veren farklı sınavların yapılması artık mümkün olacak.
 
ÖSYM tarafından hazırlanan sınavlar çerçevesinde devlet üniversitelerinde bu konularda sınav koordinatörlüklerinin açılmasına karar verilecek. Yapılan sınavların ardından kurumlarda lisans, ön lisans, lisans üstü gibi alanlarda eğitim görecek olan adayların puan sıralamaları ve yerleştirmeleri konusunda önemli çalışmaların yapılması planlanıyor.
 
ÖSYM yeni dönemde alınan kararlar sonrasında şirket kurabilecek. Sınav sonuçlarını analiz edip kamuoyu ile paylaşabileceği gibi bunun yanı sıra şirket kurmak ve yeni şirketlere ortak olmak gibi faaliyetleri de bünyesinde barındırmış olacak. Bu süreçte kendi yetki ve sorumluluklarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmesi bekleniyor. Sınavların yapılması, belirlenmesi ve açıklanması gibi asıl sorumlulukları sırasında herhangi bir kurum tarafından talimat almayacağı özellikle belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol