kapat ikonu

OSB'ler binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak

Bir süredir yapımı devam eden OSB'lerin bu süreç içerisinde 12 bin 500 kişiye iş imkanı sağlaması bekleniyor.

Bir süredir yapımı devam eden OSB'lerin bu süreç içerisinde 12 bin 500 kişiye iş imkanı sağlaması bekleniyor.
 
İstihdam seferberliği devam ederken hem sanayilerin gelişim göstermesi hem de yeni iş imkanlarının ortaya çıkarılması için OSB yapımları bir süredir sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Yapılan çeşitli düzenlemelerin ardından şimdiye kadar 12 bin 500 kişiye yeni iş imkanlarının sağlanacağı bildirildi.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında OSB'ler denetime tabi tutulmaya devam ediyor. OSB'lerin yapımı ile birlikte kentleşme oranları da aynı seviyede artırılıyor. Yapılan çalışmanın asıl amacının düzenli bir kentleşmenin sağlanması için gerçekleştirildiği ifade ediliyor.
 
Sanayi merkezlerinin şehir içlerinde çarpık kentleşmeye ve sağlıksız bir görüntüye neden olmasından dolayı bu süreç içerisinde OSB merkezleri kurularak düzenli kentleşmeye ve istihdam seferberliğine katkı sağlaması bekleniyor. Yapımı devam eden merkezlerin yakın zamanda tamamlanması bekleniyor. Özellikle terör sorunu yaşayan Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde merkezlerin yaygınlaştırılmasına karar verilirken bu anlamda kalkınmaya da yardım edecek
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol