kapat ikonu

Ortaklık Emeklilik Sorunlarını Beraberinde Getiriyor

Şirketlerde yapılan ortaklık bu süreçte emeklilik zamanı geldiğinde bazı sorunları beraberinde getirdiği ifade edildi.

Şirketlerde yapılan ortaklık bu süreçte emeklilik zamanı geldiğinde bazı sorunları beraberinde getirdiği ifade edildi.
 
Şirketlerde meydana gelen ortaklık durumlarının ilerleyen zamanlarda emeklilik zamanı geldiği zaman bazı sıkıntıların meydana gelebileceği ifade edildi. Bu konuda Anonim şirketlerinin sigortalı olması kanunlarla gündeme taşınmış oldu. Anonim şirketinde çalışan bütün ortakların değil bu süreçte sadece yönetim kurulunda bulunan üyelerin 4Bli olmaları gerekmektedir.
 
Bu kanunlarla birlikte şirketin niteliğine bakılmaksızın şirket ortaklıklarının sigortalı olması bu süreçte gerekli olacak. Şirket bünyesinde ortak olan sigortalıların statüleri de göz önünde bulunduruluyor. Bu sürecin 1 Ekim 2008 tarihi ile son derece önemli olduğu ifade edilmişti.
 
Yönetim kurulunda bulunan ve şirkete üye olan bir sigortalı bu süreç sonrasında sigortalatmaya devam edecek. Bu kişilerin prim ödeme aşamalarında herhangi bir kesinti süreci yaşamamaları gerekmektedir. Aksi takdirde ortaklık sürecinin ilerlemesi halinde yaşanan aksaklıklar emeklilik dönemi geldiği zaman kişilere çeşitli problemler oluşturmaktadır. Yaşanan aksaklıkların ardından yüksekten prim ödeyerek yüksek emekli maaşı ile emekli olunmayacağı ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol