kapat ikonu

Orta Gelirli TOKİ Evlerine Büyük İlgi

İstanbul'da yapımı gerçekleşen TOKİ evlerine olan ilginin son yıllarda yüksek olması yüksek fiyatlı evlere olan ilginin azalmasına yol açtı.

  • Emlak
  • 07 Eylül 2017 10:19
  • Son Güncelleme: 07 Eylül 2017 16:11
İstanbul'da yapımı gerçekleşen TOKİ evlerine olan ilginin son yıllarda yüksek olması yüksek fiyatlı evlere olan ilginin azalmasına yol açtı. 
 
Ev almanın giderek zorlaştığı son yıllarda pek çok kişinin en büyük hayali bir ev sahibi olmak ve kira derdinden kurtulmak olarak ifade ediliyor. Bu süreç içerisinde İstanbul Kayaşehir'de TOKİ tarafından orta ve dar gelirli ailelerin bütçelerine uygun evlerin yapılmaya başlandığı açıklandı. Yapımının bittiği evlerin satışı için gerekli çalışmalar başladı. 20 Eylül tarihine kadar gerçekleşecek olan başvuru sürecinin ardından yapılan başvuruların değerlendirilmesi yapılacak. Ardından 4 Ekim tarihinde konu hakkında kura çekimleri sonrasında ev almaya hak kazanan kişilerin belirlenmesi planlanıyor. 
 
TOKİ tarafından yapımı gerçekleşen konutlara gösterilen ilgi ev fiyatlarının giderek artması ile doğru orantılı bir şekilde artmaya başladı. Her bütçeye uygun ev satışının gerçekleşmesi, bu süreçte kolay ödeme imkanlarını ve taksit seçeneklerinin bulunması vatandaşların ilgisini artıran seçenekler arasında yer alıyor. TOKİ tarafından sosyal konut çalışmalarına da ağırlık veriliyor. 
 
Emekliler, gaziler, şehit aileleri için çok daha uygun fırsatlar tanınarak verilen konut sayısının 65 bin olduğu belirtildi. Yakın zamanda sosyal konut projesinin genişletilmesi ve çalışmaların artırılması planlanıyor. Orta gelirli ailelere hitap eden ev satışları için sadece bir günde 2 binin üzerinde başvurunun yapıldığı öğrenildi. Bu rakamların ilerleyen günlerde artması beklenirken kura sistemi yüksek başvuru sayısının ardından hakkaniyetli bir sistem olarak değerlendiriliyor. 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol