kapat ikonu

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenlere Devlet Desteği

Son yıllarda ciddi bir sorun haline gelen organik gıda meselesine destek olmak isteyen devlet organik tavuk çiftliği kurmak isteyen vatandaşlara destek vermeye devam ediyor.

  • Kredi
  • 13 Aralık 2018 19:16
Son yıllarda ciddi bir sorun haline gelen organik gıda meselesine destek olmak isteyen devlet organik tavuk çiftliği kurmak isteyen vatandaşlara destek vermeye devam ediyor.
 
Günümüzde hormonlu gıdaların sağlığı olumsuz etkilemesi ve ürünlerin içerisine pek çok zehirli maddenin enjekte edilmesi daha sağlıklı bir yaşam arzusu bulunan insanları olumsuz etkilemeye başladı. Eskiden üretilen organik gıdaların çoğunun günümüzde bulunmuyor olması çeşitli hastalıkları da gündeme getirmeye başladı.
 
Günümüzde organik gıdaya ulaşmak ciddi bir sorun haline geldi. Bunun üzerine özellikle sebze, meyve,et,beyaz et üretimi konusunda organik arayışı artmaya başladı. Bu arayışın artmasının ardından çeşitli projeler geliştirildi. Organik tavuk çiftliği projesi de devlet tarafından geliştirilen bu krediler arasında yer alıyor.
 
Kredinin Şartları Neler ?
 
Son yıllarda pek çok yatırımcı organik tavuk çiftliği kurulması için harekete geçti. Hem hızlı verim alınan hem de daha az maliyetli bir çalışma sistemi olduğu belirlenmiştir. Ancak kazancının ve arayışın son derece fazla olması kar oranlarının da yükselmesini sağlıyor. Devlet tarafından verilen destekler son zamanlarda bu konuda hiç yabana atılacak gibi görünmüyor.
 
Organik tavuk çiftliği kredisine başvurmak isteyen kişilere verilen hibe oranı yüzde 80 seviyesine kadar yükseliyor. Tavuk çiftliği kurmak isteyen kişilerin hayvancılık faaliyetleri konusunda deneyimli olmaları gerekiyor. Hem Çiftçi Kayıt Sistemine hem de Hayvancılık Kayıt Sistemine kayıtlarının bulunması gerekmektedir. Ardından 18 yaşından büyük 65 yaşından küçük olan her Türk vatandaşı desteklerden yararlanabilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol