kapat ikonu

OPEC kısıntı anlaşması için tarih belli oldu!

Suudi Arabistan Enerji Bakanı El-Falih, OPEC ve diğer petrol ülkelerin üretim kısıtlanmasına yönelik anlaşmayı ne zaman yapacakları konusunda tarih verdi.

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid El-Falih, OPEC ve diğer büyük petrol üreticilerinin üretim kısıntılarına ilişkin anlaşmayı temmuz ayı başlarında yapabileceğini söyledi.

Anlaşma uzatılacak mı?

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid El-Falih, G20 üyesi ülkelerin enerji ve çevre bakanları Japonya'nın Nagano Eyaletindeki Karuizawa kasabasında bir araya geldiği zirve sırasında gazetecilere konuştu. El-Falih, "Üretim kısıntısı süresinin uzatılmasına ilişkin anlaşmayı, iki hafta sonra Viyana’da yapacağımız toplantıda sağlayabileceğimizi umuyoruz" dedi.

“Petrol piyasasının dengeleneceğini umut ediyoruz”

Önümüzdeki yılın petrol piyasası için umut verici olduğunu da vurgulayan El-Falih, "Önümüzdeki yıl sonuna kadar petrol piyasasının dengeleneceğini umut ediyoruz; bunun için çalışıyoruz" dedi.

"OPEC+" olarak bilinen OPEC ve OPEC üyesi olmayan petrol üreticisi Ocak ayından bu yana günde 1.2 milyon varillik üretim kısıntısı uyguluyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol