kapat ikonu

Online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Şubesiz bankacılık hizmeti sayesinde her geçen gün kendini geliştiren bankalar, internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını faaliyete geçirdikten sonra müşterilerine daha kolay ulaşmayı başardı.

  • Kredi
  • 14 Şubat 2017 12:45

Online platform aracılığıyla yapılan bankacılık işlemleri gün geçtikte artış gösteriyor. Dolayısıyla ihtiyaç kredisi, kredi kartı başvuruları artık mobil bankacılık üzerinden kısa sürede yapılabiliyor. Kredi başvurunuzun onaylanması ve banka müşterisi olmanız halinde talep ettiğiniz kredi miktarı anında hesabınıza aktarılıyor. Yani bankaya gidip sıra beklemek, sayfalar dolusu imza atma devri sona erdi. İşte bu işlemlerin tamamına online kredi hizmeti deniyor. Online kredi kavramının ne anlama geldiğini belirttikten sonra şimdi de başvuru işleminin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Online bankacılık işlemleri için herhangi bir banka şubesine uğramanıza gerek yok. Çünkü kredi kartı ve ihtiyaç kredisi gibi işlemleri internet bankacılığı üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Online kredi sistemi devreye girdikten sonra insanların yaşamı bir hayli kolaylaştı. Yoğun iş temposu nedeniyle banka şubelerine uğrama fırsatı bulamayan kişiler mobil bankacılık hizmetini kullanarak işlemlerini kolayca halledebiliyor.

Online kredi talebinde bulunmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken iş, ilgili bankanın resmi web sayfasını ziyaret ederek kredi başvuru bölümünü tıklayıp, ekranda çıkan başvuru formunu doldurmak olacaktır. Banka yetkilileri kredi talebinizi dikkate alarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verecektir. Ancak kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmeden önce kredi başvurusunda bulunmayın.

Bankaların önemli bir bölümü kredi başvurularını bu şekilde kabul ederken, yalnızca birkaçı online kredi başvurusu almamaktadır. Peki online kredi başvurusu yapılabilen bankalar hangileri?

Denizbank Online Kredi

Denizbank’ın online kredi başvuru hizmetlerini kullanmak isteyen kişilerin bankanın resmi web adresi www.denizbank.com.tr adresine girip karşısına çıkan sayfadan WEB’ten kredi başvurusu butonuna tıklaması yeterli olacaktır. Daha sonra ise ekranda çıkan kredi başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

QNB Finansbank Online Kredi

QNB Finansbank şubelerine gitmeden online sistem aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca bankanın resmi web sayfasını kullanarak kredi kartı başvurusu, kredi kartı borç ödeme gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol