kapat ikonu

Ön sınav sistemi kaldırıldı

Bir süredir ehliyet sınavları hakkında yapılan değişiklikler konuşulurken ön sınav şartının kaldırılacağı belirtildi.

Bir süredir ehliyet sınavları hakkında yapılan değişiklikler konuşulurken ön sınav şartının kaldırılacağı belirtildi.
 
Ehliyet almak için çeşitli aşamalardan geçmek zorunda kalan araç sürücülerinin bu süreçte yeni bir değişiklik ile karşı karşıya kaldıkları öğrenildi. Yeni sistem çerçevesinde ön sınav hakkının kaldırılmasına karar verildi. Sürücü adayının geçmiş olduğu sürecin ardından sınava girebilecek düzeye geldiğini belirten ön sınav sisteminin alınan karar sonrasında kaldırılmasına karar verildi.
 
Yönetmelikte yapılan değişiklik sonrasında sınav sisteminde de önemli değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Yönetmelik içerisinde sınavın ve eğitimlerin tamamlanacağı güzergah listesi de ayrıntılı bir şekilde yayınlandı. Buna göre artık direksiyon eğitimleri ve uygulama sınavı sırasında kişilerin bu güzergah içerisinden çıkmaları engellenmiş olacak.
 
Sınava giren personeller için şimdiye kadar ödenen ücretlerde de birtakım değişiklikler yapıldı. Sınav limitinin üst sınırı 263 liradan 338 liraya kadar çıkarılmış oldu. Bu süreç içerisinde sınav sistemlerinin hem adaylar hem de personel açısından daha basit hale getirilmesinin planlandığı öğrenildi. Konu hakkında düzenlemelerin önümüzdeki günlerde net bir şekilde açıklanması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol