kapat ikonu

Okul sütü projesi yeniden görüşülecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından okul sütü projesinin 28 Kasım tarihinde yeniden görüşüleceği ifade edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından okul sütü projesinin 28 Kasım tarihinde yeniden görüşüleceği ifade edildi.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan son açıklamalarla birlikte okul sütü projesinin tekrar gündeme taşınması dikkatlerden kaçmadı. Daha önce ihalesinin yapılması bekleniyordu. Ancak ihaleler sonrasında beklentilerin karşılanmadığı öğrenilirken ihalenin iptal edilmesine karar verilmişti.
 
Bakanlık tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ihalenin 28 Kasım tarihinde yenilenmesine karar verildi. Okul sütü projesi kapsamında 6 milyon öğrenciye süt dağıtımı gerçekleştirilecek. Çocukların bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak olan bu uygulama ile haftanın 3 günü süt dağıtımı gerçekleştirilecek.
 
Dağıtımların başlaması için ihalenin tamamlanması gerekiyor. Bu süreçte daha önceki ihalenin maliyetlerin çok üzerinde çıkması sebebiyle gerçekleşmediği belirlendi. Bu sefer maliyetlerin belirlenen bütçe dahilinde onaylanması ve ihaleye girecek olan firmalarında buna göre bir sistem belirlemeleri gerektiği özellikle belirtildi. Salı günü yapılacak ihalenin ardından okul sütü projesi için teklifler incelenecek ve bir tür pazarlık yapılacak. Ardından zaman kaybetmeden uygulamanın okullarda başlanması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol