kapat ikonu

Okul servislerinde yeni yönetmelik

Okul servislerinde yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yönetmelik üzerinde de önemli değişikliklerin yapıldığı ifade edildi.

Okul servislerinde yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yönetmelik üzerinde de önemli değişikliklerin yapıldığı ifade edildi.
 
Son dönemlerde okul servisleri hakkında çeşitli tartışmalar gündeme gelmeye başlamıştı. Yaşanan talihsiz olaylar okul servislerinde güvenliğin yeteri kadar alınamadığını ortaya koymuştu. Tüm bu durumlar çerçevesinde çocukların güvenliğini sağlamak adına okul servis yönetmeliğinde önemli değişiklikler meydana geldi.
 
Resmi gazetede yayınlanan yeni yönetmelik resmen hayata geçirilmiş oldu. Özellikle ana okulu ve ilkokul çağında bulunan küçük çocukların taşıma faaliyetlerinin yeniden düzenlenmesine karar verildi.
 
Çocukların güvenli bir şekilde taşınması, inme ve binme sırasında çocuklara hostesler tarafından eşlik edilmesi, taşıma sırasında araçlarda güvenlik çalışmalarının tamamlanması için çalışmaların gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Okul servislerinde çalışanlarında yeniden düzenlenmesi ve gereken tüm çalışmalara ayak uydurabilmesi planlanıyor. Son dönemlerde serviste unutulan çocuklar, okul servislerine fazla sayıda bindirilen çocuklar, iniş ve binişlerde sorumsuzca gerçekleştirilen çalışmalar ve taşıma işlemlerinde meydana gelen kazalar servis yönetmeliğinde birtakım değişikliklerin yapılmasını amaçlıyor. Bu konuda denetimler trafikte ve okullarda sürekli olarak gerçekleştirilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol