kapat ikonu

Öğrencilere kötü haber! İki kişi kalamayacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci barınma bölgeleri için yeni düzenlemelerin ve kuralların belirlendiği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci barınma bölgeleri için yeni düzenlemelerin ve kuralların belirlendiği açıklandı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni eğitim ve öğretim yılı başlamadan gerekli toplantılar tamamlandı ve yeni düzenlemelerin getirilmesine karar verildi. Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliğinin bu konuda hakkında gerekli izin ve konaklama hizmetlerini beraberinde getirdiği belirtildi. Öğrenciler için apart oda, stüdyo daire ve kiralık apartman hizmetlerini sunan işletmelerin bu konuda mutlaka gerekli izin ve ruhsatları almaları bekleniyor. Ruhsat almamış olan kişilerin herhangi bir şekilde barınma hizmeti sunması engellenecek. Yasal olmayan bir şekilde hizmet veren kişilerin belirlenmesinin ardından cezai işlemlerin uygulanmasına karar verildi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı bu konu hakkındaki gerekli denetimlerini sıkı bir şekilde gerçekleştirecek. Ayrıca kız yurdunda erkek çalışana izin verilmeyeceği gibi erkek yurdunda ise kadın çalışanın bulunması kesinlikle engellenecek. Ruhsat alımı için gerekli başvuruların tamamlanması için belirli bir süre belirlendi. Başvuruların 30 eylül tarihine kadar tamamlanması için gerekli uyarılar yapıldı. Yayınlanan yönetmelik Remsi Gazete'de de yer alarak bu süreçte kesinlik kazandı.
 
Öğrencileri de yakından ilgilendiren birtakım kararlar alındı. Artık etik olmadığı ve sakıncalı bulunduğu gerekçesi ile aynı odada iki öğrencinin kalması engellenecek. Sayının tek olmasının yanı sıra diğer türlü 3 ve üzerinde olması bekleniyor. Aksi takdirde kalmalarına izin verilmeyecek. Öğrenciler için barınma yeri sağlayan bölgelerin 100 metre yakınında alkollü eğlence merkezlerinin olmasına izin verilmeyecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol