kapat ikonu

Öğrencilere Akbil İndirimi Resmen Başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrenciler için aylık akbil tarifesi içerisinde indirim uygulaması dün itibariyle resmen başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süredir gündeme getirilen ve tartışılan öğrenci akbillerinin indirime gidilmesi konusundaki çalışmaların sonunda onaylandığı ve hayata geçirildiği öğrenildi. Daha önceki dönemlerde öğrencilerin kullanmış olduğu mavi kart aylık öğrenci abonman ücreti 85 lira olarak belirlenmişti. Bunun üzerine yeni bir indirimle birlikte öğrenci akbillerinin aylık ücretinin 40 liraya düşürülmesine karar verildi.
 
Geçtiğimiz Çarşamba günü İBB Meclis toplantısı tarafından konu ele alındı. Ve sonunda binlerce öğrencinin heyecanla beklendiği karar alındı. Öğrencilerin kullandığı mavi kart aylık abonman ücretinde büyük bir indirimin yapılmasına karar verildi. 40 liralık bir indirimin yapılmasına karar verildi. Ak Parti grubu tarafından verilen karar ve oy birliği ile kabul edilmesi çerçevesinde dünden itibaren geçerli olmak üzere 40 liraya şehir içerisinde toplu taşımalarda seyahat edebilecekler. Öğrencileri desteklemek ve toplu taşıma araçlarının kullanımının teşvik edilmesi için böyle bir kararın verildiği öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol