kapat ikonu

O Ülkede Huawei Marka Telefonlar Rekor Kırıyor!

Akıllı telefonlar arasında hızla yükselen bir marka olan Huawei son zamanlarda Çin'de satış rekorları kırmaya başladı!

ABd son zamanlarda Çin ve Huawei markası üzerinde yaptırımlarını giderek artırmaya başladı. Çinli tüketiciler ise sık sık bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirmişlerdi. Bunun üzerine Apple tarafından üretilen Iphone marka akıllı telefonların kullanılmasında ciddi bir düşüşün yaşandığı belirlendi. ABD tarafından yapılan çeşitli hamlelere rağmen Huawei'nin yükselişinin durdurulamaması dikkatlerden kaçmadı.
 
ABD tarafından yapılan hamleler sonrasında Çin halkı kendilerini daha milliyetçi düşünmeye zorladılar. Bunun ardından bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Çin'de Iphone'nin pazar payının giderek düştüğü tespit edildi. Huaewi'nin pazar payı ise yükselmeye başladı. Ancak genel olarak ülkede Apple'nin pazar payının düşmesi ABD tarafından getirilen yaptırımların gelmesinden önceki bir dönemdi.
 
Çin'de Ticaret Savaşının Kazananı Huawei!
 
Çin ile ABD arasında çok uzun yıllardır devam eden bir ticaret savaşı bulunuyor. Son yıllarda Çin'in gücünün yükselmesi ABD tarafından endişeyle karşılanıyor. Bu durumda çeşitli yasaklar ve sınırlandırmalar getirerek kendilerini bir adım daha ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. Ancak getirilen bu yasaklar Çin tarafından olumlu karşılanıyor. Bunun karşılığında milli tüketime gösterilen sevginin giderek artabileceği düşünülüyor.
 
Vatandaşlar arasında da bu durum giderek yaygın hale gelecek gibi görünüyor. Bazı vatandaşlar bir dönem son derece prestijli olan Iphoneleri artık ceplerinden çıkarmaya dahi utandıklarını ifade ettiler. Bu durum Çin teknoloji pazarında büyük bir adım olarak ifade edildi. ABD'nin yasakları kaldırıp geri adım atması da gelen beklentiler arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol