kapat ikonu

O Şehrin Başına Talih Kuşu Kondu! 15 Bin Kişi...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından son yapılan açıklamalarda Van'da 50 tekstil fabrikasının kurulacağı müjdesi verildi.

Cazibe Merkezlerini Destekleme Projesi kapsamında Van'da yeni bir istihdam hareketinin başlayacağı müjdesi verildi. Teknoloji ve Sanayi Bakanı Varank yaptığı açıklamalarda hazır giyim sektörü açısından son derece önemli çalışmaların yapılacağı yeni bir alan oluşturacaklarını ifade etti. Bu konuda Van'da imar konusunda çalışmaların başladığı ifade edildi.
 
Yapılacak çalışmanın tamamlanması ile birlikte şehir genelinde ekonomik anlamda bir canlılığın gündeme gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte işsizlik sorunu da şehir bazlı olarak ciddi bir rahatlama içerisine girecek. Fabrikaların yapılacağı noktalar çoktan belirlenmiş durumdu. Hakkari kara yolu üzerinde 300 dönümlük bir alana Tekstilkent kuruldu. Bu bölgenin doluluk oranına bakıldığı zaman yüzde 100'lük bir kapasitenin olduğunu söylemek mümkün.
 
15 Bin Kişi İstihdam Edilecek!
 
İşsizlik konusunda da ciddi çalışmaların yapılması bekleniyor. Yeni yatırımcıların Van ili konusunda ısrarcı oldukları ve talebi karşılamak adına son derece heyecanlı oldukları belirlendi. Bu konuda yeni yatırımcıların taleplerini karşılamak için yeni projeler çizildi. Bu projelerin gerekli destek ve onay aşamalarından geçmesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na sunuldu.
 
Bakanlık tarafından onay verilen tesislerin yapımına başlandı. Bunun için bakanlık tarafından 16 milyon liralık bir kaynak gönderildi. 50 adet tekstil fabrikasının belirlenen alanlara inşa edilmesi amaçlanıyor. Bu anlamda şehirde fabrikaların açılmasının ardından 15 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. Yakın zamanda imar çalışmalarının bitirilmesi amaçlanıyor. Ardından gerekli fabrika inşaatları başlayacak. Şehrin kalkınması açısından son derece önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol