kapat ikonu

O Parayı Almadan Geçmeyin!

Sıfır aracınıza çarpılması halinde değer kazancı tazminatı hakkını almanın son derece önemli olduğu uzmanlar tarafından bir kez daha dile getirildi.

Sıfır aracınıza çarpılması halinde değer kazancı tazminatı hakkını almanın son derece önemli olduğu uzmanlar tarafından bir kez daha dile getirildi.
 
Sıfır aracı olan pek çok vatandaşın aslında bilmediği ve dolayısıyla yararlanamadığı haklarının olduğu ifade edildi. Özellikle sıfır aracı olan bir kişinin aracına çarptıkları sırada ikinci elde satış değerinin son derece hızlı bir şekilde düştüğü ifade ediliyor.
 
Kazalı olan araçların muayene sırasında ortaya çıkmasından dolayı satma işlemi çok daha sancılı bir şekilde geçiyor. Ancak araç sahiplerinin bu değer kaybını maddi açıdan tazminatları ile birlikte karşılayabilecekleri ortaya çıktı. Pek çok vatandaşın bu anlamda mağduriyet yaşaması alınan önlemler ile birlikte ortadan kaldırılmış oldu.
 
Aracına çarpılması ya da sorunlu bir durum karşısında oluşturulacak hasar kaydının ardından değer kaybı tazminatı ile araç sahibinin başvuru yapması planlanıyor. Bu başvuru ile birlikte araç sahibine gerekli ödemeler yapılıyor. İkinci el satış sırasında aracın değeri düştüğü zaman bu durum araç sahibini olumsuz anlamda etkilememekle birlikte ikinci el piyasasında da ciddi sorunların yaşanması engellenmiş olacak. Bu hakka sahip olan vatandaşların tazminat isteyebilecekleri ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol