kapat ikonu

O Bölgede Boş Yer Kalmadı!

Tatil sezonunun açılması ile birlikte Çanakkale'nin ayvacık ilçesinde doluluk oranı rekor kırdı.

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ve 9 güne çıkarılmasını fırsat bilen pek çok tatilci şimdiden tatil planlarını yapmaya başladılar. Özellikle yaz sezonunun açılması ile birlikte bayramı tatilde karşılamak isteyen kişi sayısı son derece fazla. Genellikle Bodrum ve Antalya bölgesini tercih eden tatilciler daha sade ve daha sakin bir tatil geçirmek için bu yıl tatil planlarında birtakım değişiklikler gerçekleştirdiler.
 
Çanakkale'nin birbirinden eşsiz tatil bölgelerinde tatil yapmak için harekete geçen vatandaşlar rezervasyonlarını şimdiden yaptırmaya başladılar. Bozcaada, Gökçeada ve özellikle Ayvacık ilçeleri ilin en önemli tatil beldelerinden bazıları olarak biliniyor. Yapılan değerlendirmeler sonrasında yetkililerden son derece şaşırtan açıklamalar geldi. Doluluk oranlarının daha şimdiden %80 seviyelerine ulaştığı öğrenildi.
 
Yetkililer Son Yerler İçin Uyardılar!
 
Konaklama tesislerinde vatandaşlara en iyi hizmeti sunabilmek için bayram öncesinde tüm hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Tatilcilerin tatilde sıkıntı yaşamamaları için her türlü detay en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor. Bu süreç içerisinde genellikle tek kişilik gecelik konaklamaların 150 lira ile 170 lira arasında değişiklik gösterdiği ifade ediliyor.
 
Kuzey Ege bölgesinin tatil seçimlerinde son yıllarda son derece büyük bir ilgi ile karşılandığı ve bölgedeki otelcilerin ise bu durumdan son derece memnun oldukları belirlendi. Yatak kapasitesi dolmak üzere olduğu için tatilcilere bu konuda önemli uyarılar yapıldı. Son ana bırakılan planların doluluk sebebiyle suya düşebileceğini hatırlatan yetkililer zaman kaybetmeden rezervasyonların tamamlanması gerektiğini dile getirdiler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol