kapat ikonu

Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık Olacak!

Yapılacak MSÜ sınavı nedeniyle kimliğini kaybeden ve yenilemek isteyen öğrenciler için nüfus müdürlükleri 6 7 Nisan tarihinde açık olacak.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının düzenleneceğinin açıklanmasının ardından öğrencilerin kimliklerini yenilemeleri ya da kayıp kimliklerinin yenisini çıkarmaları için Nüfus Müdürlüğünün fazla mesai yapmasına karar verildi. İlçe nüfus müdürlükleri sınava destek olmak ve öğrencilerin kimlikleri nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için fazla mesai yapmalarına karar verildi. Valilik tarafından konu hakkında bir yazılı açıklama yapıldı.
 
Geçici Kimlik Belgeleri Verilecek
 
7 Nisan Pazar günü yapılması beklenen 2019 yılı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sebebiyle kimliğini kaybeden ve yeniden kimlik çıkarmak isteyen adayların nüfus müdürlüklerinde işlemlerini gerçekleştirmeleri için çalışmalar devam edecek.
 
6 7 Nisan 2019 tarihlerinde ilçe nüfus müdürlüklerinde mesai devam edecek. Kimlik belgesi çıkarmak isteyen kişilerin sınav giriş belgesi ve iki adet fotoğrafı ile birlikte başvuru yapmaları gerekiyor. Ardından yetkililer tarafından gerekli işlemler başlatılacak.
 
Kimlik hemen çıkartılmadığı için yerine sınava girebilmeleri için geçici kimlik belgesi verilecek. Tüm nüfus müdürlüklerinin hafta sonu hizmet vermeleri amaçlanıyor. Konu hakkında kimliğini kaybedenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol