kapat ikonu

Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında? Kerem Bürsin'den olay açıklama

Kerem Bürsin’in yaptığı olay açıklamalar sonrası Nilperi Şahinkaya'nın hayatı merak konusu oldu. Peki Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında?

  • Gündem
  • 14 Ekim 2019 21:39
  • Son Güncelleme: 14 Ekim 2019 21:45

Genç kızların gözdesi ünlü oyuncu Kerem Bürsin’in yaptığı açıklamalar sonrası Nilperi Şahinkaya'yı araştırmaya başladı. Peki Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşındadır, nerede doğdu?

Kerem Bürsin yaptığı açıklamada, Şahinkaya’nın bazı sahneler öncesi soğan ve sarımsak yediğini ileri sürmüştü. Bu açıklamalar magazin gündemine bomba gibi düştü.

Nilperi Şahinkaya, kaç yaşında, nerede doğdu?

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 yılında Senagal'in başkenti Dakar'da dünyaya geldi. Babası diplomat olan Şahinkaya'nın annesi de bir dönem Dışişlerinde uzman olarak görev yaptı. Babası burada görev yaptığı için Senegal doğumlu olan Şahinkaya'nın annesi kızının isminin Nil olmasını istedi. Peri ismi ise dedesinin gördüğü bir rüya nedeni ile koyuldu. Çocuk yaşlarda çok sayıda ülke gezen ünlü oyuncu, 3 yıl Duseldorf, 4 yıl Paris, 4 yıl Bern'de yaşadı. 15 yaşındayken anne-babasının boşanması sonrası Türkiye'ye döndü.
Eğitim hayatına Paris'te başlayan güzel oyuncu, Paris’de Charles de Gaulle ilkokulundan 1997 yılında mezun oldu. Üniversiteyi ise Ankara’da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde tamamladı. Nilperi Şahinkaya; Almanca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce bilmektedir.

Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında? Kerem Bürsin'den olay açıklama-1

Televizyon dünyasına Deniz Yıldızı dizisi ile giren Nilperi Şahinkaya, 2013 yılında “Kayıp” adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile beraber rol aldı.

2023 – 2014 sezonunda “Kim Korkar Hain Kurttan?” adlı tiyatro oyununda Zerrin Tekindor, Haluk Bilginer, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile birlikte rol aldı.

Nilperi Şahinkaya, 2014 yılında “Kiraz Mevsimi” adlı dizide başrolleri Dağhan Külegeç, Özge Gürel, Serkan Çayoğlu ile paylaştı. Şimdilerde televizyon ekranlarına ara verip tiyatro çalışmalarına ağırlık verdi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol