kapat ikonu

Niğde Patates Hasadına Başladı

Niğde'de çiftçiler tarafından çok tartışılan patatesin hasadına sonunda başlanırken birinci kalite patates 1.5 2 lira fiyat aralığında satılıyor.

Niğde'de çiftçiler tarafından çok tartışılan patatesin hasadına sonunda başlanırken birinci kalite patates 1.5 2 lira fiyat aralığında satılıyor.
 
Son dönemlerde patates fiyatlarının hızlı bir şekilde yükselmesi vatandalar tarafından en çok tartışılan konular arasında yer almaya başladı. Patatesin fiyatlarının biraz olsun düşürülmesi için çalışmalar yapılırken son olarak patates konusunda söz sahibi illerden birisi olan Niğde harekete geçti.
 
Yazlık patates hasadı geçtiğimiz günlerde şehirde çiftçiler tarafından resmen başladı. Yapılan açıklamalar çerçevesinde bu yıl daha fazla verim alınması bekleniyor. Geçen yıla göre hasat edilen ürün sayısının bu yıl daha fazla olması beklentiler arasında yer alıyor.
 
Aynı zamanda üretilen patatesin birinci kalite olduğu ifade edilirken tarladan çıkan patatesin satış fiyatının 1.5 ile 2 lira arasında değişiklik gösterdiği açıklandı. Çap olarak ince bir şekilde değerlendirilen patatesin kilogram fiyatının ise 80 ile 130 kuruş arasında değişiklik gösterdiği belirtildi. Bu yıl çiftçiler tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ilçede toplam 30 bin ton ve üzerinde ürünün çıkarılması yönünde olduğu ifade edildi. Ortaya çıkan üretimin ise son derece memnun edici olduğu ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol