kapat ikonu

Netflix fiyatları güncelledi! Netflix, abonelik ücretleri ne kadar oldu?

Uluslararası dizi ve film platformu Netflix, üyelik tarifelerinde fiyat değişikliği yaptı. Peki yeni fiyatlar nasıl?

  • Teknoloji
  • 20 Haziran 2019 10:05
  • Son Güncelleme: 20 Haziran 2019 10:07

Uluslararası dizi ve film platformu Netflix, üyelik tarifelerinde fiyat değişikliğine gitti. Değişiklikle birlikte, 15.99 TL olan temel paket 17.99 TL’ye, 27.99 TL olan standart paket 29.99 TL’ye, 39.99 TL olan özel paket ise 41.99 TL’ye yükselmiş oldu.

Dünyada ve Türkiye’de son yılların en trend dizi film platformu olan Netflix’in 140 milyonu aşan bir abone topluluğu var. Bu başarının sırrı ise yüksek çözünürlüklü film imkanı, orijinal içerikler, kaliteli yapımlar ve müşterinin kendine uygun paketleri seçme imkanı olarak biliniyor. Bir süre önce ABD’de bazı Avrupa ülkelerinde de fiyat değişikliğine giden platform Türkiye’de de ücretleri güncelledi. Peki yeni ücretler nasıl?

Yeni fiyatlar nasıl?

İlk ay deneme adı altında ücretsiz kampanyasını devam ettiren Netflix, temel ve standart paketler dahil tüm abonelik ücretlerini güncelledi. Bu güncelleme sonrası her paket için 2 TL’lik zam yapılmış oldu. Aynı anda 4 kullanıcının aktif bir şekilde kullanabildiği, Ultra HD ekran çözünürlük seçeneği sunan Özel paketin fiyatı da 39.99 TL'den 41.99 TL'ye yükseldi. Mevut müşterilerde ise fiyat güncellemesi yapılmayacak.

Netflix’ten açıklama

Konuya dair açıklama yapan Netflix, nitelikli içerik üretmek için çalıştıklarını, bu yapımları oluştururken çok sayıda toplulukla birlikte çalıştıklarını, bu süreçlerin ciddi maliyetlerinin olduğunu, bu maliyetleri karşılamak için ara ara fiyatlarda güncelleme yaptıklarını vurguladı.

Yeni abonelik ücretleri bugün itibarıyla geçerli olacak.

Netflix'in Kıvanç Tatlıtuğ ile Beren Saat'e vereceği ücret şaşırttıNetflix'in Kıvanç Tatlıtuğ ile Beren Saat'e vereceği ücret şaşırttı

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol