kapat ikonu

Nasıl Kolay E Devlet Şifresi Alınır?

E devlet şifresi almak için PTT'ye gitmek gerekirken günümüzde teknolojinin kullanılması ile artık PTT'ye gitmeden şifre alınabileceği ifade edildi.

E devlet şifresi almak için PTT'ye gitmek gerekirken günümüzde teknolojinin kullanılması ile artık PTT'ye gitmeden şifre alınabileceği ifade edildi.
 
E devlet kamu işlemlerinin tamamının e devlet sistemi üzerinden yapılmasını sağlayan önemli bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte pek çok belgeye hızlı bir şekilde genel olarak kamu kurumlarında sıra beklemeden ulaşmak mümkündür.
 
Birçok işlem e devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bunun için PTT üzerinden bir işlem yapılması gerekiyor. PTT'ye giderek şifre almak ve kişiye özel olan şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Kişisel bilgilerin saklandığı bir sistem olduğu için şifre ile giriş yapmak son derece önemlidir. Bunun için PTT üzerinden alınan şifreler kişilerin isteklerine bağlı olarak değiştirilebilir.
 
E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
 
E Devlet şifresi günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı sistemler üzerinden alınabiliyor. Bazı bankaların e devlet sistemi ile anlaşmalı olduğu ifade edilmişti. Bunun üzerine internet sitesi üzerinden ya da mobil işlemlerden e devlet şifresi isteyebilirsiniz.
 
Şifre almak için ücret ödemeye gerek kalmadan bankacılık sistemleri üzerinden giriş yapmak mümkündür. Sisteme giriş yaptıktan sonra pek çok kurumsal bilgiye ulaşmak mümkündür. E devlet şifresi PTT üzerinden 2 liradan alınmaktadır. Sonraki şifre alımları ise 4 liradan ücretlendirilmektedir.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol