kapat ikonu

Müjde! Yeni Personel Alımı Yapılacak!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından yapılan açıklamaların ardından 200 kişinin işe alınacağı müjdesi verildi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından yapılan açıklamaların ardından 200 kişinin işe alınacağı müjdesi verildi.
 
İstihdam seferberliği tüm hızıyla devam ederken bu süreçte yeni personel alımlarının gerçekleştirilmesine karar verildi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından yeni alımların yapılacağı müjdesi verildi. Kurum tarafından 200 personel ihtiyacının olduğu açıklanırken bu süreçte alımlarının sınav ve mülakatlar ile yapılmasına karar verildi. Resmi internet sayfasında yapılan açıklamaların ardından başvurunun gerçekleşmesi için gerekli şartların yayınlandığı ve vatandaşların bu süreç içerisinde gerekli adımların atmasının beklendiği öğrenildi.
 
Kurumun hem taşra hem de merkez bölgelerine yapılacak alımlarda 7 destek personeli,
8 denetleme personeli ve 1 mütercimin de alınması uygun görülürken bu süreçte hangi bölümlerden mezun olan kişilerin bu uzman kadroya başvurabilecekleri açıklandı. Buna göre su ürünleri, inşaat mühendisi, hukuk, mütercim tercümanlık, veterinerlik ve iktisadi idari bilimler fakültesinden mezun olan vatandaşların gerekli başvuruları gerçekleştirebilecekleri öğrenildi.
 
Adayların gerekli başvuruları 5 ile 9 Ağustos tarihinde gerçekleştirmeleri planlanıyor. İnternet sitesinden yapılacak başvuruların ardından yazılı sınav için adayların gerekli hazırlıkları başlatması bekleniyor. Bu sürecin ise Eylül ayında başlatılmasına karar verildi. Yazılı sınavın ardından başarıya göre gerekli alımlar gerçekleştirilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol