kapat ikonu

Müjde! Yeni Havalimanı Deneme Seferleri Başladı!

Bir süredir yapımının devam ettiği yeni havalimanı için çalışmaların sonuna yaklaşıldı. Bunun ardından toplu ulaşım sürecinin başlatılması için deneme seferlerinin başlatıldığı açıklandı.

Bir süredir yapımının devam ettiği yeni havalimanı için çalışmaların sonuna yaklaşıldı. Bunun ardından toplu ulaşım sürecinin başlatılması için deneme seferlerinin başlatıldığı açıklandı.
 
Yeni havalimanı için çalışmaların sonuna gelindiği belirlenmişti. Bir süre önce yakın zamanda havalimanının bir kısmının hizmete açılmasına karar verilmişti. Bu süreç içerisinde havalimanına toplu ulaşım seferlerinin başlatılması için çalışmalar düzenlendi. Bu çalışmaların ardından bugün deneme sürüşleri de başlatılmış oldu. Ulaşımın kolay bir şekilde sağlanması için nasıl bir çalışma yapılacağı özellikle belirtildi. İET otobüsleri tarafından Havalimanı ile Okmeydanı arasında deneme seferlerinin başlatılmasına karar verilmişti. Çalışmaların tamamlanmasının ardından sabah 07:15 ile 20:15 saatleri arasında seferlerine devam etmesine karar verildi.
 
Hattın 5 Temmuz tarihinden itibaren hizmet vermeye başladığı öğrenilmişti. Bunun üzerine toplu taşıma hizmetleri için havalimanı açısından bir ilk olduğu belirtilmişken ilerleyen dönemlerde bu sürecin hızlandırılması ve yeni seferlerinde açılmasının planlandığı açıklandı. Yeni seferlerin belirlenmesi için Belediye tarafından araştırmalar devam ediyor.
 
Yeni Havalimanında dijital çalışmalara özellikle ağırlık verilecek. yolcuların teknoloji ile bağlarının kesilmemesi için internet hizmeti sağlanacak. İnternet hizmeti sayesinde yolcuların konforları en üst düzeyde düşünülecek. Çekim noktalarının sayısı artırılırken bu süreçte ziyaretçiler için ayrılan kapasitede artırılıyor. 50 bin ziyaretçinin misafir edilmesi için geniş bir alan inşa ediliyor. İnternet hızının yükseltilme için çalışmalar tamamlandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol