kapat ikonu

Müjde Verildi! Artık E Devlet Üzerinden Yapılacak

Abonelik işlemleri için bir süredir yürütülen çalışmalar sonlandırıldı. Artık e devlet üzerinden yapılabilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan müjdeli haberi verdi. Teknolojinin hayatın her alanında kullanılması ve hayatın kolaylaştırılması için gerçekleştirilen çalışmaların sektör temsilcilerinin talepleri de dile getirilerek yeni bir düzenleme içerisinde yeniden tamamlandı. Artık pek çok alanda kullanılan abonelik sözleşmelerinin e devlet üzerinden yapılmasına imkan tanınacak. Böylece yaşanabilecek pek çok sorunun ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
 
Elektronik haberleşme süreci içerisinde abonelik sözleşmelerinin dijital ortamda yapılması için zemin hazırlandı. Daha önce şirketlere giderek gerekli sözleşmelerin bireysel olarak yapılması bekleniyordu. Ancak bayilere giderek yorulan ve zaman kaybeden vatandaşlar bu konuda çeşitli şikayetlerini zaman zaman dile getirmişlerdi. Artık istenilen saatte her noktadan abonelik sözleşmeleri yapılabilecek.
 
Kağıt İsrafı Azaltılacak
 
Teknolojinin gelişmesi ve imkanların hayatın her alanında kullanılması ile birlikte haberleşme sektöründe de önemli değişiklikler gerçekleştirilmeye başlandı. Vatandaşlar ile devlet arasında kurulan interaktif iletişim ağı olan e devlet pek çok çalışmada hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.
 
Elektronik haberleşme sektöründe bayiye gitmeden elektronik ortamda yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde artık kağıt israfının gerçekleştirilmesi engellenecek. Devlet kanalı yolu ile yapılacak sözleşmelerde bayilerde yapılan sözleşmelere göre güvenlik açığının kapatılması bekleniyor. Bürokratik işlemlerin bir anlamda azaltılması her iki tarafında zamandan tasarruf etmelerini sağlayacak. Sistemin hayata geçtiği müjdesi verilirken kısa sürede pek çok abonelik işleminin gerçekleştirildiği öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol