kapat ikonu

Müjde! Su ucuzluyor

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından bölge halkına müjdeli haber verildi.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından bölge halkına müjdeli haber verildi.
 
Gaziantep Kongre Toplantısına katılan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin gündeme ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde şehirde yapılması planlanan projeler hakkında bilgi vermeyi ihmal etmedi. Fatma Şahin açıklamaları sırasında içme suyu projesinin olduğunu özellikle belirtti.
 
Yapılan istatistikler çerçevesinde içme suyunun yüzde 5 'lik kısmının şehir içerisinden karşılandığı ancak kalan kısmında başka şehirlerden karşılandığı öğrenilmişti. Bunun ardından su borularında kaçakların olduğu da tespit edildi. Kaçakların hem su israfına hem de sağlıksız durumların oluşmasına sebep olduğu tespit edildi. Bunun üzerine yakın zamanda gerekli onarım çalışmalarının başlaması planlananlar arasında yer alıyor.
 
Belediye Başkanı Fatma Şahin açıklamaları sonrasında şehir içme suyu projesinin yakın zamanda başlayacağı müjdesini verdi. Yapılacak projenin hemen ardından içme suyunda yüzde 10 seviyelerinde bir indirim gerçekleştirilecek. Bu durum kısa süre içerisinde faturalara da yansıyacak. Yapılan çalışmaların ardından ucuzlayacak fiyatların kademeli olarak bir süre boyunca devam etmesi beklenenler arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol