kapat ikonu

Müjde! Markafoni tekrar açılıyor

Türkiye'nin ilk online alışveriş sitesi olan Markafoni son dönemlerde kapanacağını açıkladıktan sonra Sivaslı bir iş adamına satıldı.

Türkiye'nin ilk online alışveriş sitesi olan Markafoni son dönemlerde kapanacağını açıkladıktan sonra Sivaslı bir iş adamına satıldı.
 
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte zamandan ve enerjiden tasarruf etmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri internet alışverişleri son derece dikkat çekiyor. Bu süreçte Türkiye'nin ilk online alışveriş sitesi olan Markafoni Türkiye'nin online alışveriş imkanlarının gelişmesi açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu süreç içerisinde yeni internet siteleri de gündeme gelmesine rağmen 9 yıldır aktif bir şekilde verdiği hizmete devam eden internet sitesinin ilginç bir karar aldığı ortaya çıktı.
 
Kar oranlarının düşmesi ve rekabet kurallarını ihlal etmesi gerekçesi ile alınan bir karar sonrasında internet sitesinin şirket tarafından kapatılmasına karar verildi. Alışveriş yapan vatandaşların bu duruma son derece üzüldükleri belirlendi. Bunun ardından ilginç bir adım atıldı ve Sivaslı bir iş adamı aynı zamanda yatırımcı olan Cafer Mahiroğlu tarafından internet sitesinin hisselerinin alındığı ve böylece tekrar alışveriş sitesinin aktif hale getirileceği öğrenildi.
 
400 kişinin istihdam edileceği, birimlerin yeniden inşa edileceği ve şuan hali hazırda internet sayfasının altyapı çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi. 14 Temmuz tarihinden itibaren sitenin aktif bir şekilde yeniden internet alışverişi için açılması ve eskisinden daha kaliteli bir hizmet politikasının geliştirilmesi planlanıyor. Sitedeki koleksiyonlar hızlı bir şekilde değiştirileceği gibi müşteri memnuniyeti ön plana çıkarılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol