kapat ikonu

Müjde! Kamuya personel alımı yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak olan personel alımı çerçevesinde yeni şartlar belirlenmiş oldu.

Kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak olan personel alımı çerçevesinde yeni şartlar belirlenmiş oldu.
 
Geçtiğimiz kış ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen istihdam seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Hem özel sektör hem de kamu sektörü vermiş olduğu ilanlarla birlikte personel alımına devam ettiklerini açıkladılar. Çeşitli statülere göre alımlar aktif olarak devam ediyor.
 
Yapılan son açıklamalar çerçevesinde kamu alanında 74 binin üzerine alımın gerçekleştirilmesi planlanıyor. Alınacak olan personellerin 3 farklı statüde hizmet verecekleri öğrenildi. İhtiyaç duyulan kadro sayısı ve gerekli hizmetlere göre sağlıklı bir ayrımın yapılacağı öğrenildi.
 
Kamuya yapılacak olan memur alımları sırasında öncelikli olarak liyakatın esas alınması planlanıyor. Bunun yanı sıra mülakat sistemi de aktif olarak devam edecek. Sözleşmeli olarak alınacak personellerin alım işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan pozisyon ve şartlar en iyi şekilde tahlil edilecek. Ardından buna göre merkezi bir sınav sisteminin kurulması planlanacak. Yapılacak olan sıralamaların ardından gerekli alımlar gerçekleştirilecek. Bu süreç içerisinde 74 bin personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar sırayla duyurulacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol