kapat ikonu

Müjde! Ev Fiyatları %60 Ucuzlayacak!

emlak Katılım Bankası tarafından yapılacak yeni çalışmalar çerçevesinde ucuz konut için kollar sıvandı. Ev fiyatları \%60 oranında ucuzlayacak.

Emlak Katılım Bankası uzun bir zamanın ardından yeniden faaliyete geçmişti. Bunun ardından Şubat ayında yeniden hayata geçen ve çalışmalara hızla başlayan Emlak Katılım Bankasının yeni planları olduğu ortaya çıktı. Banka yeni düzenlemesi ile birlikte kazan kazan formülünü hayata geçirmeyi amaçlıyor. Bu süreç içerisinde konut maliyetleri de hızlı bir şekilde düşmeye başlayacak. Yapılacak yeni çalışmadan inşaatçılar, arsa sahipleri ve konu alacak kişilerin olumlu anlamda etkilenmesi bekleniyor.
 
Milli Emlak projesi bu süreç içerisinde konut fiyatlarında %60 seviyelerine kadar bir maliyet karı sağlamayı amaçlıyor. Bu süreç içerisinde konut maliyetlerinde de yüzde 20 ile yüzde 40 oranında bir düşüşün net olarak piyasalara da yansıması bekleniyor. Bu süreçte öncelikli olarak talebin oluşturulması bekleniyor. Ardından inşaat çalışmalarına başlanacak. Bu süreç içerisinde reklam, satış ofisleri giderlerinin kısılması da planlandığı için pazarlama anlamında maliyetlerin yaklaşık yüzde 15 oranında düşmesi amaçlanıyor.
 
Emlak Alacaklara Müjde!
 
Geliştirilen model pek çok kişi tarafından eleştiriliyor. Ancak gerçekleştirilmesi planlanan çalışma planının bir ütopya olmadığı özellikle yetkililer tarafından dile getirildi. Osmanlı döneminde kullanılan sistemlerin günümüz şartlarına uygun hale getirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Türk kültürünün de ön plana çıkarıldığı çalışma modeli içerisinde geliştirilebilecek yeni finansman modelleri de göz önünde bulunduruluyor.
 
Yeni düzenleme çerçevesinde önce talep karşılanacak ardından talepler çerçevesinde arzın gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol