kapat ikonu

MTV Ödemeleri ve Kart Düzenlemesinde Sona Gelindi

Bankacılık ve Düzenleme Kurumu tarafından kartların internet alışverişine açılması ve MTV ödemelerinin gerçekleştirilmesi için son tarih bugündü.

Bankacılık ve Düzenleme Kurumu tarafından kartların internet alışverişine açılması ve MTV ödemelerinin gerçekleştirilmesi için son tarih bugündü.
 
İnternet alışverişinin giderek artması kart kullanımını da yaygınlaştırdı. Bunun üzerine çeşit çeşit dolandırıcılık numaraları ortaya çıkmaya başlayınca alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Kredi kartlarının internet alışverişinde isteğe bağlı olarak kullanılmasına karar verildi.
 
Kredi kartı kullanıcıları için bu süreçte bankalarını arayarak internet alışverişi için özel izin almaları gerekiyordu. Bu tarih ilk olarak 17 Ağustos 2017 olarak belirlenmiş bu tarihe kadar başvuru yapmayanların kartlarının alışverişe kapatılması bekleniyordu. Bunun ardından süre vatandaşların mağdur olmalarını engellemek amacıyla 31 Ocak 2018 tarihine kadar uzatıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 14 milyon kart kullanıcısına bu konu hakkında uyarı yaptı.
 
31 Ocak tarihinden sonra başvuru yapılmayan kartlar internet alışverişine kapatılacak. Tekrar açılması için bankayı arayarak birtakım işlemler gerçekleştirmek gerekecek. MTV taksit ödemeleri için yapılan taksitlendirme ve yapılandırma sürecinde ise taksit ödemesinin bugün son gün olduğu aksi takdirde cezaya gireceği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol