kapat ikonu

Motorlu Taşıtlar Vergisinde 2. Taksit Ödemeleri!

Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri bulunan vatandaşlara uyarılar yapıldı. Bu uyarılar gereğince ikinci taksit ödemelerinin geldiği belirtildi.

Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri bulunan vatandaşlara uyarılar yapıldı. Bu uyarılar gereğince ikinci taksit ödemelerinin geldiği belirtildi.
 
Motorlu taşıtlar kanunu gereğince yapılandırılan motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde ikinci taksit ödemelerinin geldiği belirlendi. Bu ödemeler çerçevesinde yapılandırılan borçların ilk taksir ödemeleri geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Her ay yapılması yerine belirli aralıklarla ödenen taksit ödemeleri borçlular içinde bir şans olarak ifade edilirken bu süreçte ikinci taksit ödemelerinin geldiği açıklandı. Bu ay içerisinde motorlu taşıtlar vergisi borcu olanların ikinci taksitlerini eksiksiz bir şekilde ödemeleri gerekecek. Taksitlerini aksatan ya da eksik ödeme yapanların bu süreç içerisinde yapılandırma şanslarını kaybederek eski sistem üzerinden borçlarını ödemeleri sağlanacaklar.
 
Ödemelerin hangi yolla nasıl yapılabileceği özellikle belirtildi. Bu süreç içerisinde ikinci taksit ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sayfasından online ödeme seçeneği ile hızlı bir şekilde ödenebilir. Bunun için kredi kartı ya da banka kartı kullanmak yeterli olacaktır. Mobil uygulama üzerinden de ödenen kolay ödeme imkanları sayesinde anlaşmalı bankaları seçebilmek çok önemli bir ayrıntı olarak ifade ediliyor. anlaşmalı bankaların internet sayfalarından yine kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapmam mümkün olacak.
 
Son ödeme yöntemi olarak vergi daireleri belirlendi. vergi dairelerine giderek ödemeler yapılabiliyor. Ancak ödemelerin tarihini kaçırmamak ve herhangi bir aksaklığın oluşmadığına dikkat etmek çok önemli bir ayrıntı olarak ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol