kapat ikonu

Motorine 3.indirim geldi

Dün son 13 yılın en düşük seviyesini test eden petrol fiyatları enerji fiyatlarını da aşağı çekti. Motorine bir hafta içinde tam 20 kuruş indirim yapıldı.

Akaryakıt şirketleri tarafından motorine bir hafta içinde 3 kez indirim yapıldı. Salı günü yüzde 7, Çarşamba günü yüzde yüzde 6 indirim gören motorine en son bugün yüzde 7 oranında yeni bir indirim daha yapıldı. 3 indirimin toplamında motorine sadece bir hafta içinde toplam 20 kuruş indirim yapılmış oldu.
 
Akaryakıt fiyatlarına bir haftada üç indirim getirildi. Motorine 3. indirim 7 kuruş düzeyinde oldu. Haftanın ikinci günü akaryakıt şirketleri motorine yüzde 6 düzeyinde, çarşamba günü yüzde 7 düzeyinde indirim getirmişti. 2 günde toplamda 13 kuruşluk indirim gören motorin şimdi de 7 kuruş düzeyinde 3. indirimini aldı. Böylece motorine sadece bir hafta içinde toplamda 20 kuruş getirilmiş oldu.
 
Petrol fiyatlarının dün yeniden 13 yılın en alt seviyesini test etmesiyle enerji fiyatlarında da düşüşler meydana geldi. Akaryakıt şirketleri motorine üçüncü kez indirim yaptı. İndirim bu gece yarısından itibaren geçerli olmaya başlayacak.
Ancak rekabet serbestliği ve semtlerdeki masraf farklılıklarından ötürü akaryakıt fiyatlarında biraz oynamalar medyana gelebilir. Bazı ilçelerde birkaç kuruş daha yüksek fiyata satılabilirken bazı ülkeler de birkaç kuruş daha düşük fiyata satılması muhtemel.
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol