kapat ikonu

Moody's Değerlendirrmesi Yapıldı

Ekonomi Bakanı Bülent Tüfenkçi yapmış olduğu açıklamalarda Moody's tarafından yapılan değerlendirmeleri değerlendirmeye aldı.

Ekonomi Bakanı Bülent Tüfenkçi yapmış olduğu açıklamalarda Moody's tarafından yapılan değerlendirmeleri değerlendirmeye aldı.
 
Türkiye ekonomisinin yaşamış olduğu tüm sorunlara rağmen güçlü yapısı ve duruşu büyük takdir toplamıştı. Bu süreç içerisinde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu tarafından Türkiye'nin ekonomik durumu hakkında önemli raporlar hazırlandı. Bu raporlara göre Türkiye'nin ekonomik durum raporu hazırlandı.
 
Moody's tarafından gerçekleştirilen rapor sonrasında Türkiye ekonomisinin gelmiş olduğu noktanın takdir edilesi olduğu ve dış tehlikelere karşı dengenin sağlandığı dile getirilmişti. Türkiye'nin yıllık kredi analizi de bu süreç içerisinde olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.
 
Ekonomi Bakanı Moody's tarafından yapılan açıklamaları tekrar değerlendirdi. Yapılan değerlendirmelerin sonuna kadar doğru olduğunu ancak buna rağmen yeterli gelmediği dile getirildi. Türkiye ekonominin sanıldığından çok daha sağlam temellere dayandığı ve yapılan oyunların ülkenin yıkılmasına ve ekonominin çökmesine izin vermeyeceği ifade edildi. Türkiye'nin geçmiş olduğu ciddi sorunların üstesinden gelme planlamasının son derece olumlu olduğu ifade edildi. Türkiye'nin gücü bir kez daha gündeme taşınmış oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol