kapat ikonu

Mobius: Altın yatırımcıları, çılgın gibi para basacak!

“Yaşlı kurt” lakabı ile tanınan ABD'li ünlü yatırımcı Mobius, altına yatırımın devam etmesi gerektiğini belirtti.

  • Piyasalar
  • 21 Ağustos 2019 11:12
  • Son Güncelleme: 21 Ağustos 2019 11:17

ABD'li ünlü yatırımcı Mark Mobius, altın yatırımcılarını teşvik amaçlı açıklamalarını sürdürüyor. “Altın fiyatları ne olur?” sorusunu cevaplayan Mobius, “Up, up and up” (Yukarı, yukarı ve yukarı) yanıtını verdi.

“Yaşlı kurt” lakabı ile tanınan 83 yaşındaki tecrübeli yatırımcı Mobius, altın yatırımcılarını teşvik eden açıklamalarına devam ediyor. Öte yandan Mobius, önde gelen merkez bankalarının para politikasında genişlemeye gitmesiyle altın alımının uzun vadede meyve vereceğini söyledi.

“Çünkü yön yukarı, yukarı ve yukarı”

Franklin Templeton'da geçirdiği otuz yılın ardından geçen yıl Mobius Capital Partners LLP'yi kuran yatırımcı, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta “altında uzun vadeli beklenti yukarı yönlü. Bunu söylememin nedeniyse para arzının yukarı yönlü olması. Açıkçası herhangi bir seviyeden altın almanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yön yukarı, yukarı ve yukarı” dedi.

“Bu ay altı yılın zirvesini gördü”

Altın, Fed ve diğer merkez bankalarından büyümeyi desteklemek amacıyla daha geniş politika beklentisinin etkisiyle bu ay altı yılın zirvesini gördü. ABD Hazine tahvili piyasasının ufukta resesyon göründüğünün sinyalini vermesiyle birlikte yatırımcılar altın destekli exchange traded fonlara (ETF) giriş yapıyor.Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Brexit süreci nasıl etkiledi?Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Brexit süreci nasıl etkiledi?

“Çılgın gibi para basıyor olacaklar”

“Merkez bankalarının faizleri düşürme çabalarıyla birlikte çılgın gibi para basıyor olacaklar” diyen Mobius, portföyün yüzde 10'unun fiziksel altına yatırılmasını tavsiye ediyor. Ünlü yatırımcı Salı günkü mülakatta altın için fiyat hedefine ilişkin bir bilgi vermedi.

İlişkili Haberler
Bankalardaki altın hesapları rekor kırdıBankalardaki altın hesapları rekor kırdı Altında Suriye operasyonu etkisi! İşte son fiyatlar...Altında Suriye operasyonu etkisi! İşte son fiyatlar...
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol