kapat ikonu

Mobilya Üretimine Büyük Destek Geliyor

Mobilya üretimini artırmak ve bu süreci desteklemek için Kayseri'de 10 milyon avro değerinde bir üretim tesisi açıldı.

Mobilya üretimini artırmak ve bu süreci desteklemek için Kayseri'de 10 milyon avro değerinde bir üretim tesisi açıldı.
 
Mobilya sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak, şikayetlerini ortadan kaldırmak adına yeni çalışmalar gerçekleştirildi. Bunun üzerine devlet tarafından gerçekleştirilecek çalışmalar sonuç vermeye başladı. Mobilya sektörünü her anlamda destekleyecek olan yeni bir üretim tesisinin açılışı gerçekleştirildi.
 
MOBİTEK kapsamında oluşturulan bir proje kapsamında orta ve küçük ölçekli işletmelerin bu süreçten yararlanmaları ve ihtiyaçlarını karşılamaları bekleniyor. Avrupa Birliği kapsamında hibe projesi başlatılmıştı. Bu sayede pek çok mobilya işletmesinin ihtiyaçları sorunsuz bir şekilde karşılanmış olacak.
 
Çalışmanın gerçekleştirilmesi için 10 milyon avro değerinde bir harcamanın yapıldığı öğrenildi. Kayseri'de gerçekleştirilecek çalışma sonrasında pek çok mobilya üreticisinin yeni pazarlara girme fırsatı bulacağı ifade edildi. Bunun üzerine pek çok işletme adını geniş pazarlara duyurma imkanının olduğu ifade edildi. İmalatçılarda bu süreçten sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler. Pek çok şirket ve temsilci projelerini hayata geçirmek adına bölgeye gelerek çalışmalarını tamamlayabilecekler.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol