kapat ikonu

Milyonlarca Kişiye Zam Müjdesi Verildi!

Temmuz ayı zam ayı olarak değerlendirilirken emekliler, memurlar, engelliler yaşlılar ve evde hasta bakan kişilerin maaşları artış gösterecek.

Memurlar ve emekliler için uzun zamandır hesaplanması beklenen yeni maaş zammı açıklandı. Toplu iş sözleşmesi ile yeni yıla girmeden önce atılan imzalara göre yılın ikinci yarısında memurlar ve memur emeklileri yüzde 5 oranında zam alacak. Ancak bu süreç içerisinde sadece toplu sözleşmedeki zammın dışında 6 aylık enflasyon farkının da zam olarak ekleneceği öğrenildi.
 
Enflasyon oranları ilk altı ay için yeniden değerlendirilecek. Yüzde 4'ün üzerinde gerçekleşmesi halinde aradaki fark maaşlara ek zam olarak eklenecek. Sadece emeklilerin değil aynı zamanda engellilerin yaşlıların ve evde bakıma ihtiyacı olan kişilerin maaşlarına da zam yapıldığı açıklandı.
 
Temmuz Ayında Milyonlarca Kişinin Maaşları Artacak
 
Temmuz ayı zam ayı olarak biliniyor. Bu süreçte emeklilerin, memurların, engellilerin, yaşlıların ve evde yakınlarına bakan kişilerin maaşlarına zam yapılacak. Bu süreçte maaşlar yüzde 5 oranında artacak. Milyonlarca kişinin maaşları bu süreç içerisinde artacak.
 
Milyonlarca kişinin maaşları Temmuz ayında artacağı için pek çok kişinin derin nefes alması bekleniyor. Özellikle memur emeklilerinin yüzde 5'in üzerine de çıkması bekleniyor. Memur maaşlarında meydana gelmesi beklenen artış aynı zamanda pek çok kişinin maaşını da etkileyecek.
 
Yüzde 5 oranında gerçekleştirilecek olan memur emekli maaşlarının yeni fiyatıyla birlikte en düşük maaş 2 bin 379 lira 59 kuruşken 2 bin 498 lira 57 kuruşa kadar yükselecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol