kapat ikonu

Milli Tren Projesi Eskişehir'de yapılacak

Milli üretimler yaygınlaştırılırken bu süreç içerisinde milli tren projesi için hükümet kısa süre içerisinde harekete geçmeyi planlıyor.

Milli üretimler yaygınlaştırılırken bu süreç içerisinde milli tren projesi için hükümet kısa süre içerisinde harekete geçmeyi planlıyor.
 
Geçtiğimiz günlerde milli otomobil projesi için çalışma yapılmıştı. Üretim çalışmaları hız kesmeden devam ederken bu süreç içerisinde birçok ürünün yerli üretime geçilmesi için çalışmalar devam ediyor. Hükümet desteği ile bu sefer milli trenin üretilmesi ve piyasalara sürülmesi için çalışmalar yapılıyor.
 
Yüksek Hızlı Tren projesi ülkenin pek çok bölgesinde hizmet vermeye devam ediyor. ulaşım ağının geliştirilmesi için çeşitli projeler yapılıyor. Son dönemlerde yapılan planlamalar çerçevesinde ülkenin her bölgesine yüksek hızlı tren ağının götürülmesi için çalışmalar devam ediyor.
 
Yüksek Hızlı Tren projeleri artarak devam ederken taşımacılığın yapıldığı trenlerinde milli üretim olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor. Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında bir kamu ihalesi yapıldı. Yapılan kamu ihalesi ile birlikte alınan karara göre TÜLOMSAŞ'ta üretimlerin yapılması planlanıyor. Eskişehir'de yapılacak olan üretimler için gerekli malzemelerin Ankara üzerinden gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu süreçte yerli üretimlerin ilerleyen dönemlerde artırılması planlananlar arasında yer alıyor
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol