kapat ikonu

Milli Eğitim Bakanından ders süresi açıklaması

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ders sürelerinin kısaltılması için birtakım çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ders sürelerinin kısaltılması için birtakım çalışmalar yapacaklarını açıkladı.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitim sisteminde meydana gelmesi beklenen değişiklikler hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. eğitimin çocuklar için nitelikli olması için gerçekleştirilen çalışmalar devam ederken bu süreçte çocukların her anlamda desteklendiği bir kez daha gündeme taşınmış oldu.
 
Etkin eğitim seviyesinin gerçekleştirilmesi için ders süreleri tekrar gündeme taşındı. Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında mevcut durumda bulunan ders sürelerinin kısaltılması için çalışmaların başlatılması bekleniyor. Ders saatlerinin 40 dakika olması eski döneme göre uygunken şimdilerde teknoloji çağı olduğunu düşünerek sürelerin olması gerekenden çok daha fazla olduğu ifade edildi.
 
İsmet Yılmaz yapmış olduğu açıklamalarda ders sürelerinin kısaltılacağı yönünde sinyaller vermeye başladı. Bunun üzerine ilerleyen günlerde görüşmeler sonrasında kısaltılacağı bilgisi paylaşıldı. Teknoloji çağında olan çocuklar için dikkat sorunu yaşandığı ve 40 dakika boyunca kesintisiz bir şekilde çocukların dikkatlerini toplayamadıkları ve dersin bir kısmının verimsiz geçtiği tespit edildi. Bu konuda çalışmalar yapılacak.
AÖF kayıt yenileme tarihi ne zaman? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar?AÖF kayıt yenileme tarihi ne zaman? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar?
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol