kapat ikonu

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Ücretlerini ASO Üstlenecek

ASO üyesi olan firmalarda işçilerin mesleki yeterlilik belgesi almak için girecekleri sınavın masrafları ASO tarafından ödenmiş olacak.

ASO üyesi olan firmalarda işçilerin mesleki yeterlilik belgesi almak için girecekleri sınavın masrafları ASO tarafından ödenmiş olacak.
 
Ankara Sanayi Odası son zamanlarda işçilerin mesleki yeterlilik sınavına girip bu alanda sertifika almaları için gerekli destekleri vereceklerini ifade etti. Bu süreç içerisinde işçilerin belge almak adına girdikleri sınavın ücretlerini ve gerekli masraflarını üstleneceklerini dile getirmeleri dikkat çekti.
 
Bunun için işçilerin çalıştıkları firmaların ASO'ya kayıtlı olmaları gerekiyor. Branşlara göre sınav ücretlerinde değişiklik yaşandığı ifade edilmişti. Genel olarak sınav ücretleri 500 lira ile bin lira arasında değişiklik gösteriyor. İşçilerin bu ücretleri kendi başlarına ödemeleri zaman zaman sorunlara neden olduğu için pek çok anlamda sınavı erteledikleri ortaya çıkmıştı.
 
Konu hakkında ASO tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. İşçilerin becerilerini alanları dahilinde geliştirmeleri ve bu anlamda belge ile tescillenmesi için kurumun gerekli desteği sonuna kadar vereceği ifade edildi. Sınav ücretleri üyeler adına ASO tarafından ödenecek. Devlet desteği olduğu için ASO tarafından bu ücretlerin tekrar alınması mümkün olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol