kapat ikonu

Mesai Arkadaşlarına Hakaret Etti İşten Kovuldu!

Kocaeli'nde yaşayan ve aşçıbaşı olarak çalışan bir kişinin sosyal medyada aşçılara ettiği hakaretler başına iş açtı ve işten kovulmasına sebep oldu.

Kocaeli'nde yaşayan ve aşçıbaşı olarak çalışan bir kişinin sosyal medyada aşçılara ettiği hakaretler başına iş açtı ve işten kovulmasına sebep oldu.
 
Kocaeli'nde bir süredir bir firmada taşeron olarak işe başlayan ve aşçıbaşı olarak çalışan kişinin etrafında bulunan aşçılar ve diğer personellerle sorun yaşadığı ifade edildi. Özellikle yaşadığı sorunları sosyal medya hesabına taşıması ise bu durumda işinden olmasına sebep oldu.
 
Sorun yaşayan aşçının Facebook hesabı üzerinden çalıştığı sektör hakkında kötü sözler sarf ettiği ve kendisinden alt kademede çalışan aşçılar için hakarete varan cümleler söylemesinin ardından diğer aşçıların bu durumda ayaklanmasına sebep oldu. Ayaklanmanın ardından yaşanan sorunlar sebebiyle aşçıbaşı çalıştığı işinden olarak kovuldu.
 
İşten kovulduktan sonra tekrar işe geri dönmek isteyen aşçı iş mahkemelerine başvurarak geri iadesini talep etti. Yapılan değerlendirmeler sonrasında mahkeme tarafından da konu hakkında emsal bir karar verildi. İşveren tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen aynı tavırlarına devam etmesi sebebiyle işten atıldığını savunması üzerine mahkeme sarf ettiği sözlerin düşünce hakkına girdiğini savunarak aşçıbaşının tekrar göreve iade edilmesine karar verdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol