kapat ikonu

Merkez Bankasından Döviz Kararı Geldi

Merkez Bankası tarafından alınan son karar çerçevesinde Türk lirası uzlaşmalı olarak vadeli döviz üretiminin yapılacağı öğrenildi.

Merkez Bankası tarafından alınan son karar çerçevesinde Türk lirası uzlaşmalı olarak vadeli döviz üretiminin yapılacağı öğrenildi.
 
Son dönemlerde Merkez Bankasının almış olduğu kararlara yönelik kamuoyunda birtakım tartışmalar gündeme gelmeye başlamıştı. Bu tartışmalar çerçevesinde döviz üretiminin yapılıp yapılmayacağı da merak konusu haline gelmişti. Bugün yapılan bir son dakika açıklamasının ardından döviz üretiminin gerçekleşeceğine yönelik açıklamalar yapıldı.
 
Merkez Bankası tarafından alınan karar sonrasında bugün önemli
birtakım açıklamalar yapıldı. 2017 yılının sonuna kadar vadeli döviz üretiminin miktarı konusunda birtakım açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalara göre tutarın en az 3 milyar dolar olması gerektiğine karar verildi. Planlamaların istenildiği şekilde gerçekleşmesi için öncelikli olarak üretimlerin devam etmesine karar verildi.
 
Alınan döviz üretim kararının ardından 2018 yılında gerçekleştirilecek olan ihaleler konusunda da önemli açıklamalar yapıldı. İhalelerin gidişatı hakkında bilgi paylaşımları yapıldı. Takvimin bu konuda belirlenmesinin ardından ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine karar verildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol